Hudební festival Eurion '99 - Tisková zpráva

13. srpna 1999 se ve Smržovce v Jizerských horách uskuteční 7. ročník hudebního festivalu Eurion '99

Smržovka, 9. července 1999 - Sdružení Dobramus ve spolupráci s Kulturním střediskem a městem Smržovka pořádá v pátek 13. srpna od 17.00 hod. v sále Parkhotelu 7. ročník hudebního festivalu Eurion. Na festivalu vystoupí celkem osm skupin tuzemské rockové a alternativní scény - Chorchestr, Boo, Divoký srdce, Lippany, Pohromadě na přehradě, Popeat, Janota 1935 a Mandragora. Cena vstupenky je 99,- Kč.

CHORCHESTR
Funky-beat-jazz, tak se charakterizuje osmičlenné hudební sdružení členů z různých koutů Moravy. Skupina přešla po dvou letech existence od převzatých písní od Jamese Browna, Blues Brothers nebo Milese Davise k vlastním anglicky psaným skladbám.
BOO
Ve skupině BOO hrají dva bývalí členové Dunaje, kytarista Josef Ostřanský a bubeník Pavel Koudelka. Hudba BOO zachovává tradiční "dunajovskou" rytmickou tvrdost a přesnost, kterou obohacuje o jemnou melodiku v brilantním podání cellistky Andrey Konstankiewiczové a virtuózně expresivní výraz houslisty, kytaristy a zpěváka Christopha Pajera, známého z vídeňské skupiny Metamorphosis. Pro svou těžko zařaditelnou žánrovou hudební polohu skupina nazývá svůj styl BOO-POP.
JANOTA 1935
Skupina vydala v prosinci '97 demo nahrané ve studiu JáMor pod názvem "Msgre. Massaud", účastnila se festivalu Alternativa 98 a ve složení Spider (VOX + keys), Cigo (BG.), Dzurus (G.), Kuion Gmbh. (SAX), Petr Chaloupek (Drms.) hraje noisechanson - od Toma Waitse k Sonic Youth a zpátky.
LIPPANY
Objev loňské Malé Alternativy z pražské Delty. Navazují na tradici brněnské scény (kde také působí) a to ve složení kytara, cello, basa, zpěv.
POPEAT
Staří harcovníci, z nichž někteří prošli kapelami Solomon Bob a Bay-Bay hrají ve složení 2 kytary, basa, bicí a zpěv již druhým rokem "velmi moderní trampskou píseň velmi nahlas". Mají radost i z toho, že konečně po dvaceti letech hrají také převzaté skladby od spřátelených skladatelů Lou Reeda, Boba Dylana a dalších.
MANDRAGORA
Rocková kapela s výjimečnou dechovou sekcí. Kromě vystoupení na jablonecku si je můžete poslechnout na čerstvě vydaném demosnímku.
POHROMADĚ NA PŘEHRADĚ
Hrají v současném složení (Martin Fanta - saxofon, Ivan Jecha - foukací harmonika a elektrická kytara, Iveta Kotrmanová - zpěv, Michal Krtička - zpěv, akustická kytara, Jiří Strnad - bicí, Milan Hampl - basa) již osm let muziku ovlivněnou blues. Před dvěma lety vydali u CaB Music album Je to tam.
DIVOKÝ SRDCE
Po rozchodu Hudby Praha se skladatel, textař, kytarista a zpěvák Michal Ambrož obklopil o generaci mladšími hudebníky ze skupiny Nšo-či, aby dodal svým písním příděl nové energie. V koncertním repertoáru je kromě kapelníkových písní také řada coververzí, z nichž některé měla v repertoáru i Hudba Praha.


Smržovka je podhorské město s třemi tisíci pěti sty obyvateli ležící na jižních svazích Jizerských hor v okrese Jablonec n. N., v Euroregionu Nisa. Slouží jako východiště nejen do Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory, ale také do Krkonoš. Převládajícím krajinným typem je pahorkatina a hornatina s více jak 50% lesních porostů. Velmi hustá síť značených turistických cest v Jizerských horách a jejich okolí umožňuje návštěvníkům poznat tyto nejsevernější české hory velmi důkladně.


Festival Eurion prezentuje v regionu severovýchodních Čech od roku 1992 alternativní hudební scénu. Při sestavování dramaturgie je kladen důraz na kvalitu produkce a vychází z koncepce široké žánrové pestrosti, o čemž svědčí výběr jmen několika souborů, které vystoupily v minulých ročnících: Babalet, Celtic Rej, Deep Sweden, Dobrohošť, Dunaj, Fibichův úlis, Krausberry, My Dry Willow, Nšo-či, Oboroh, Oswald Schneider, OTK, Pluto, Solomon Bob, Šarközi, Švehlík, Už jsme doma, Visací zámek, Vltava, Znouzectnost, ZOO a řada dalších.


Pro další informace prosím kontaktujte:
Rudolf Musil
Občanské sdružení Dobramus
tel.: 0602 268 236
e-mail: musil@atlas.cz
WWW: http://www.smrzovka.cz/eurion/
Jitka Kolářová
Kulturní středisko
tel. 0428/382 008, fax: 0428/382 307;
nám. T.G.M. 1
468 51 Smržovka

Elektronická podoba této tiskové zprávy je k dispozici na http://www.smrzovka.cz/eurion/zprava.html.

[ Smržovka | Eurion | Rock&Pop | Deník Jablonecka | Fotky | Pozvánka | Tisková zpráva | Článek ]