+ Smržovka | Eurion '99   +
|   |
 
Základní informace
Adresy a telefonní čísla
Historie města
Sport a turistika
Doprava
Městský úřad Smržovka
Festival a slavnosti Eurion

Tisková zpráva | Pozvánka | Recenze Magazín Vltava | Recenze Magazín Decibel | Recenze Rock&Pop | Recenze Deník Jablonecka | Fotky

Kulturní středisko Smržovka a sdruženi Dobramus pořádají 7. ročník hudebního festivalu

EURION '99

pátek 13. srpna 1999

CHORCHESTR
BOO
DIVOKÝ SRDCE
LIPPANY
POHROMADĚ NA PŘEHRADĚ
POPEAT
JANOTA 1935
MANDRAGORA

PARKHOTEL
SMRŽOVKA V JIZ. HORÁCH
ZAČÁTEK V 17.00
VSTUPNÉ 99,- Kč

Po skončení zajištěn odvoz do Jablonce n. N.

CHORCHESTR
Funky-beat-jazz, tak se charakterizuje osmičlenné hudební sdružení členů z různých koutů Moravy. Skupina přešla po dvou letech existence od převzatých písní od Jamese Browna, Blues Brothers nebo Milese Davise k vlastním anglicky psaným skladbám a navázala spolupráci s rádiem Limonádový Joe.
BOO
Skupina BOO začala vystupovat v létě 1998. Její hudba tak trochu navazuje na legendární Dunaj, což je dáno tím, že v této nové formaci hrají jeho dva bývalí členové, kytarista Josef Ostřanský a bubeník Pavel Koudelka. Hudba BOO zachovává tradiční "dunajovskou" rytmickou tvrdost a přesnost, kterou obohacuje o jemnou melodiku v brilantním podání cellistky Andrey Konstankiewiczové a virtuózně expresivní výraz houslisty, kytaristy a zpěváka Christopha Pajera, známého z vídeňské skupiny Metamorphosis. Už samo nástrojové obsazení nabízí široké zvukové spektrum, jehož kapela také náležitě využívá. Hudba BOO je velice kompaktní a zanechává silný emocionální dojem. Pro svou těžko zařaditelnou žánrovou hudební polohu skupina nazývá svůj styl BOO-POP.
DIVOKÝ SRDCE
Po rozchodu Hudby Praha se skladatel, textař, kytarista a zpěvák Michal Ambrož obklopil o generaci mladšími hudebníky ze skupiny Nšo-či, aby dodal svým písním příděl nové energie. V koncertním repertoáru kromě kapelníkových písní, plných čtyřicátnické skepse i stále mladické nazlobenosti, také řadu coververzí, z nichž některé měla v repertoáru i Hudba Praha.
LIPPANY
Objev loňské Malé Alternativy z pražské Delty. Navazují na tradici brněnské scény (kde také působí) a to ve složení kytara, cello, basa, zpěv.
POHROMADĚ NA PŘEHRADĚ
Hrají v současném složení (Martin Fanta - saxofon, Ivan Jecha - foukací harmonika a elektrická kytara, Iveta Kotrmanová - zpěv, Michal Krtička - zpěv, akustická kytara, Jiří Strnad - bicí, Milan Hampl - basa) již osm let muziku ovlivněnou blues. Před dvěma lety vydali u CaB Music album Je to tam.
POPEAT
Staří harcovníci, z nichž někteří prošli kapelami Solomon Bob a Bay-Bay hrají ve složení 2 kytary, basa, bicí a zpěv již druhým rokem "velmi moderní trampskou píseň velmi nahlas". Mají radost i z toho, že konečně po dvaceti letech hrají také převzate věci od spřátelených skladatelů Lou Reeda, Boba Dylana a dalších.
JANOTA 1935
Skupina vydala v prosinci '97 demo nahrané ve studiu JáMor pod názvem "Msgre. Massaud", účastnila se festivalu Alternativa 98 a ve složení Spider (VOX + keys), Cigo (BG.), Dzurus (G.), Kuion Gmbh. (SAX), Petr Chaloupek (Drms.) hraje noisechanson - od Toma Waitse k Sonic Youth a zpátky.
MANDRAGORA
Rocková kapela s výjimečnou dechovou sekcí. Kromě vystoupení na Jablonecku si je můžete poslechnout na čerstvě vydaném demosnímku.

Vlakové spojení (jízdní řády):
SMĚR LIBEREC - SMRŽOVKA
Liberec15:19
Jablonec n.N. 15:48
Smržovka 16:05
SMĚR HARRACHOV - SMRŽOVKA
Harrachov 14:12
Tanvald 15:05 (15:52)
Smržovka 15:20 (16:07)
SMĚR TURNOV - SMRŽOVKA
Turnov 14:40
Železný Brod 15:21
Smržovka 16:07

Autobusové spojení (jízdní řády, další jízdní řády):
SMĚR JABLONEC N.N. - SMRŽOVKA
Jablonec n.N., aut.nádr.15:45
Smržovka, nám. 16:02
SMĚR HARRACHOV - SMRŽOVKA
Harrachov, aut.nádr. 15:45
Tanvald, aut.st. 16:25
Smržovka, záv.Seba 16:39

Umístění Smržovky na mapě.

Ukázka plakátu.

Stručná rekapitulace minulých ročníků:

1993 Solomon Bob, John Dovanni, Pixla, Krakonosh, Tupá Parta, Dračí Ulička
1994 Visací Zámek, Nšo-či, Solomon Bob
1995 Znouzectnost, Oboroh, Švehlík, Bay-Bay, Fibichův úlis, Koza nejede
1996 Krausberry, Vltava, Dunaj, Celtic Rej, LuiSa buDali, John Silver, Alibüstycké divadlo
zimní část - ZOO, Dobrohošť, Best Before, Divadlo pod popelnicí
1997 Už jsme doma, Pluto, Babalet, Deep Sweden, Zběhlá samice, Bay-Bay
1998 Oswald Schneider, My Dry Willow, OTK, Slut, Šarközi, Hm...

Recenze z minulého ročníku najdete zde.

Pořadatelem festivalu je sdružení Dobramus, Rudolf Musil, musil@atlas.cz, tel.: 0602/268 236 pod záštitou Kulturního střediska, nám. T.G.M. 1, 468 51 Smržovka, Jitka Kolářová a Magda Nicková, tel. 0428/382 008.

   
|   |
+ Smržovka | Info | Kontakty | Historie | Sport | Doprava |  | Eurion ] © 1999 Webmaster +